rajmund_pollak.blog.bielsko.pl
 
bielsko.biala.pl
blog.bielsko.pl
rajmund_pollak.blog.bielsko.pl/rss
Archiwum newsów - styczeń 2011


Koniecznie powinno się żądać od Rosjan udostępnienia stenogramów rozmów z wieży lotniska "Siewiernyj" z 7 kwietnia 2010 roku, aby porównać jak sprowadzano do lądowania samoloty rosyjskiego i polskiego premiera, a jak potem polskiego prezydenta. Obraz, który się wyłania po analizie udostępnionych stenogramów z wieży lotniska w Smoleńsku w dniu 10.04.2010 roku dowodzi, że polskim pilotom Tu 154 nie dano szans na bezpieczne wylądowanie, ani nawet nie podano lotniska zapasowego !

Nie będę wracał do ogólnej niechęci premiera Putina do przylotu prezydenta Kaczyńskiego i różnych wcześniejszych, dyplomatycznych rosyjskich intrygach, związanych ze składem polskiej delegacji na uroczystości obchodów 70 rocznicy zbrodni w Katyniu, bo o tym pisałem już w kwietniu 2010 roku.

Zaskoczyło mnie jednak, że ta niechęć do polskiej delegacji była obecna w dniu 10.04.2010 roku również wewnątrz wieży kontroli lotów lotniska "Siewiernyj" pod Smoleńskiem !

Presja rosyjskiej wierchuszki na kontrolerów lotów była w tym dniu nieporównywalnie większa, aniżeli można byłoby przypuszczać w najczarniejszych scenariuszach !

Gdy ppłk. Paweł Plusin , który formalnie dowodził wieżą zaproponował :

- "Trzeba Polakom powiedzieć, że nie mają po co startować."

Rosyjska wierchuszka zablokowała ten komunikat i nie przekazała oficjalnie do Polski !

Potem do pracy kontrolerów lotu wtrącał się człowiek , który tam w ogóle nie powinien przebywać , a mianowicie zastępca dowódcy jednostki bojowej Mikołaj Krasnokutski, który konsultował swoje poczynania bezpośrednio z Moskwą .

Krasnokutski jakoś nie meldował przełożonym o złej pogodzie, tylko przekazał jakiemuś generałowi, że :

- " podchodzi do trawersu"..."Wszystko włączone, wszystko gotowe"

Potem, pomimo, że nie był dowódcą polecił kontrolerowi lotów :

-" Paweł doprowadzasz do 100 metrów " !!!

Zatem kłamstwem MAK jest twierdzenie, że to polscy piloci sami zadecydowali o podjęciu próby ladowania !

Doswiadczony pilot i kontroler lotów Paweł Plusin nawet się oburzył, mówiąc :

-" No, tak cholera, na razie kazali nam sprowadzać " !

Takie zdanie jest dowodem, że to nie kontrolerzy decydowali czy samolot z Prezydentem RP i 95 znamienitymi Polakami może podjąć próbę lądowania, lecz jakieś wysoko postawione władze Federacji Rosyjskiej.

Pułkownik Krasnkutski nie miał prawa rozmawiać z polska załogą samolotu TU154,a jednak prowadził tę korespondencję radiową .

Najbardziej jednak bulwersującymi są fakty poprzedzajace katastrofę polskiego samolotu.

Otóż polskim pilotom nie podano lotniska zapasowego, a zatem nie jest prawdą, że wieża na "Siewiernyj" kierowała ich na konkretne inne lotnisko !

Oto fragment ze stenogramów z wieży lotniska :

-"Przede wszystkim przygotuj go na drugi krąg"

-"A...na drugi krąg i koniec ?"

- " Sam podjął decyzję ....niech sam.... dalej "

Zatem dowódcy TU154 nie udzielono pomocy dla wybóru innego lotniska !!! Trzeba pamiętać, że aby lądować gdziekolwiek, to musi być na to zgoda tego innego lotniska.

Najbardziej tragicznymi w skutkach były jednak komunikaty przekazywane z wieży drogą radiową :

-" .... na kursie i na ścieżce" ...

w momentach, kiedy Polacy byli już na ścieżce śmierci.

Trudno mi jest uwierzyć w to , że mocartwo atomowe, potęga lotów kosmicznych- Rosja nie posiada sprzętu technicznego, który mozna umieścić na dowolnym lotnisku po to, aby dokładnie określic położenie dużego samolotu z prezydentem sąsiadujacego kraju i delegacją zagraniczną, który ma wylądować.

Trudno mi jest uwierzyć w to, że supermocarstwo rakietowe, które dysponuje obroną przeciwlotniczą nie potrafi dokładnie określić kursu i ściezki poruszajacego się obcego samolotu !!!

Zaznaczam, że skupiłem się tylko na cytatach merytorycznych i pominąłem częste wtrącenia typu..."jo bit twoja mat" i inne rosyjskie przekleństwa, które gęsto padały w wieży kontroli "Siewiernyj" na długo przed katastrofą .

Rajmund Pollak


2011-01-27 | Dodaj komentarz
(brak komentarzy)


Najwyższy już czas, aby przejść z etapu hipotez i gdybania do fazy merytoryczno-technicznej analizy przyczyn tragedii smoleńskiej z 10.04.2010 roku.

Taką analizę należy zacząć od odebrania Rosjanom szczątków samolotu TU 154, który jest własnością Polski oraz oryginalnych czarnych skrzynek wraz z oryginalnymi taśmami.

Putin i rosyjski MAK oszukali nas, bo szczątki samolotu miały powrócić zaraz po sporządzeniu raportu MAK, a my nawet nie wiemy jaki procent robitego samolotu leży pod brezentami na specjalnie dla dziennikarzy ogrodzonym placu w pobliżu Smoleńska.

Rząd R.P. powinien wystosować do prezydenta Miedwiediewa memorandum z żądaniem natychmiastowego zwrotu szczątków samolotu, który 10.04.2010 r. uległ katastrofie w Rosji, w wyniku której poniósł smierć Prezydent Polski wraz z 95 rodakami .

Jeżeli w ciągu 7 dni od memorandum Rosjanie tych szczątków nie oddadzą, to należy oskarżyć prezydenta Miedwiediewa i premiera Putina o złodziejstwo i wystosować za tymi panami międzynarodowe listy gończe. Szkoda już czasu na zabawy dyplomatyczne.

Dopiero po poskładaniu w Polsce w jakąś całość szczątków TU 154 da się określić jaki procent tego samolotu jeszcze istnieje i co brakuje.

Wtedy można ponownie zapytać Rosjan co ukradli, albo zapomnieli oddać, a co ich zdaniem ....wyparowało, albo uległo spaleniu. Nie lansuję tutaj żadnej teorii spiskowej, lecz bazuję na przykładach katastrof lotniczych w innych krajach, gdzie badanie przyczyn katastrofy rozpoczynano od poskładania w całość zebranych szczątków samolotu.

Dopiero po dokonaniu montażu szczątków widać wyrwy, zagięcia, nadpalenia, dziury, rysy, przetarcia itd. itp.

Wówczas następuje faza rekonstrukcji tych elementów, których brakuje przy równoczesnych analizach dlaczego brakuje właśnie tych części lub podzespołów.

Dopiero po rekonstrukcji całego samolotu i sprawdzeniu , że nic więcej już odnaleźć się nie da, następuje kolejna faza, a mianowicie badania laboratoryjne najbardziej uszkodzonych elementów, które w rekonstrukcji zastępuje się dobrymi.

Laboratoryjne badania, dokonywane przez ekspertów to podstawa do eliminacji nieprawdopodobnych hipotez i baza do odkrycia prawdziwych usterek technicznych , wad materiałowych, lub ewentualnych śladów wybuchu.

Badania materiałowe, a także analizy chemiczne pozwalają ponadto na odkrycie ewentualnych śladów substancji, które pochodzą z zewnątrz, lub środków chemicznych, których nigdy nie powinno być na pokładzie samolotu.

Bardzo ważną częścią analiz szczątków wraku TU 154 będą również badania ewentualnego promieniowania (alfa, beta, gamma itd.), bo jeśli się okaże, że wrak samolotu wykazuje ponadnormatywne napromieniowanie, to jedna z tajemnic katastrofy będzie bardzo szybko rozpoznana.

Istotne również będą badania magnetyczne, bo jeśli się okaże, że niektóre szczątki są ponadnormatywnie namagnesowane, to hipoteza o zastosowaniu broni magnetycznej przestanie być teorią spiskową.

Jeśli natomiast wszystkie badania wykluczą jakiekolwiek nieprawidłowości materiałowe, magnetyczne, lub z zakresu promieniowania, to też będzie istotny krok do poznania całej prawdy o przyczynach tragedii z 10.04.2010 roku, bo będzie można się już skupić na kolejności uszkodzeń samolotu.

Ta kolejność uszkodzeń jest niezwykle istotna, bo pozwala przeprowadzić komputerową symulację przebiegu ostatniej fazy lotu, jednak bez rekonstrukcji samolotu nie da się zaobserwować w trzech wymiarach większości uszkodzeń.

Zwlekanie przez Putina , Miedwiediewa i MAK ze zwrotem do Polski szczątków TU 154, przy równoczesnym szkalowaniu przez Rosjan polskich pilotów, jest świadomym opóźnianiem przez Federację Rosyjską ujawnienia całej prawdy na temat tragedii pod Smoleńskiem w dniu 10.04.2010 roku.

Już zbyt długo czekamy na tę prawdę o Smoleńsku.

Rajmund Pollak

2011-01-24 | Dodaj komentarz
(brak komentarzy)

@ Pan Redaktor Naczelny Portalu,
Bardzo proszę o poszanowanie praw autorskich blogera przez Redakcję portalu bielsko.biala.pl, bo już 18 grudnia 2010 roku napisałem na moim blogu artykuł pt.: " Kto wyraża zgodę na to, aby Bielsko-Biała pozbywała się zabytków ?" , który można odnaleźć do dziś .

Pan Red. Wojciech Małysz "odkrywa Amerykę" dopiero 13.01.2011 r, bez choćby słowa wspomnienia o tym , że już miesiąc temu ten temat poruszał jeden z blogerów.

W czasie debaty kandydatów na Prezydenta Bielska-Białej zapytałem między innymi czy ktoś rozliczy odpowiedzialnych za : unicestwienie toru saneczkowego z Koziej Góry na Błonia, który powstał jeszcze przed I-szą Wojną Światową, doprowadzenie do ruiny zabytkowego basenu w Mikuszowicach Śląskich ( który powstał jescze przed II-gą Wojną Światową ) , likwidację muzeum starych parowozów na peronie 1A w Bielsku-Białej, dewastację miniamfiteatru , który istniał nad Błoniami, wyburzenie zabytkowej willi w Cygańskim Lesie ?

Zlikwidowano również już po II Wojnie Światowej , zabytkową zajezdnię tramwajową w Cygańskim Lesie .

Moja dociekliwość odnośnie wywózki niektórych zabytkowych tramwajów z Bielska-Białej nie spotkała się z tak ostrą reakcją Redaktora dyżurnego portalu, jak niedawno moje pytania zadane w hotelu "President" kandydatowi PO na prezydenta miasta !

Dopiero miesiąc po mojej notatce na blogu uznano temat wywózki zabytkowych tramwajów do Warszawy jako... "super temat" , jednak nie zaznaczono kto ujawnił tę informację jako pierwszy.

Panie Redaktorze Naczelny!


Czy nie uważa Pan , że naruszono moje prawa autorskie ?

Rajmund Pollak

2011-01-13 | Dodaj komentarz
(brak komentarzy)

Tagi: bezdomni | bezrobotni | nędza | Rządowej Niemocy | Wielka Orkiestra |

Nie będę się zastanawiał dlaczego radio i telewizja publiczna nie dają tak potężnego wsparcia w najlepszym czasie antenowym jakiemukolwiek księdzu, który odwiedza chorych, których nie chce już leczyć żaden szpital, lub bez rozgłosu pomaga wyjść z nałogu młodym narkomanom.

Nie będę dzisiaj pisał o parafialnych Oazach, gdzie organizuje się pomoc biednym dzieciom bez hałasu medialnego.

Nie będę teraz reklamował powstających z inicjatywy zarówno katolików jak i ewangielików hospicjów dla ludzi tak bardzo już schorowanych, że większość szpitali i klinik ze znakiem NFZ uznała ich za... beznadziejne przypadki.

Nie chcę wprowadzać rywalizacji kto więcej ludziom pomaga : Czy "Caritas Polska", czy Polski Czerwony Krzyż, czy Parafialne Zespoły Charytatywne, czy może prywatne fundacje ? Nie mam absolutnie zamiaru pomniejszać zasług Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, bo każdą inicjatywę, która pomaga w efekcie ludziom w potrzebie należy doceniać.

Jednak obszar biedy w Polsce rośnie niewspółmiernie do bogactwa rządzących elit !

Fakt, że mamy coraz więcej ludzi bezdommnych, coraz więcej nędzy i więcej obłożnie chorych, a NFZ płacze, że brakuje pieniędzy na leczenie, obciąża przede wszystkim rząd i jego zaplecze naukowe na wydziałach politologii, socjologii i marketingu politycznego, oraz tych konstytucjonalistów, którzy chwalą aktualne władze.

Za kulisami pogodnej muzyki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy gra zupełnie fałszywymi tonami Wielka Orkiestra Rządowej Niemocy !

Czy nasze Państwo cokolwiek jeszcze zapewnia swoim obywatelom ?

Na pewno nie zapewnia pracy, a statystyki bezrobocia są sztucznie zaniżane, bo pomijają miliony Polaków, którzy musieli emigrować za chlebem za granicę, bo w Polsce nie znaleźli zatrudnienia.

Rząd jest współodpowiedzialny za śmierć zamarzniętych tej zimy już ok.150 osób bezdomnych, bo wzrost ilości ludzi bezdomnych wynika z bezrobocia, biedy z nędzą i prawa wyrzucania całych rodzin na bruk za to, że nie mają środków na rosnące z każdym rokiem czynsze !

Czy Rząd zapewnia bezpłatną służbę zdrowia ? Nie zapewnia, bo większość usług stomatologicznych jest płatna, a jak ktoś jest przewlekle chory, to ma tylko taki wybór, że albo czeka kilka miesięcy na wizytę u specjalisty i stan jego się pogarsza, albo płaci dodatkowo i ma specjalistę od zaraz !

Warto zaznaczyć, że ten sprzęt medyczny, który ufundowany jest często z dodatkowych zbiórek ( fundacji, WOŚP itp.) nie zawsze jest dostępny bezpłatnie. Jeżeli jest przypadek zagrażenia życia, albo ktoś ma badanie na termin, to badanie jest bezpłatne, ale jeżeli ktoś potrzebuje od zaraz zdjęcia kręgosłupa, po odbytym leczeniu dla ubezpieczyciela, to za ekstra zdjęcia i dodatkową opinię specjalisty bez skierowania NFZ musi sobie dodatkowo zapłacić .

Nawet porody przestały być bezpłatne jeżeli wybierze się prywatną klinikę, w której sale są jedno lub dwuosobowe, a pielęgniarka położna nie obsługuje ponad 30 łóżek, lecz tylko od 4 do 10 łóżek .

Każdy, kto miał w rodzinie kogoś obłożnie chorego wie, że przychodzi taki czas, że szpital NFZ rozkłada ręce i stwierdza, że to jest już beznadziejny przypadek i nie da się nic więcej zrobić, a pacjent musi zrobić miejsce dla ...zdrowszych, którzy dają nadzieję na wyleczenie. Oczywiście ubiera się to często w piękne słowa, że zrobiono wszystko co było w mocy medycyny , a dalej.... to już Wola Boża.

Szpitale NFZ w pogoni za korzystnymi statystykami chętnie wypisują do domu niedoleczonych pacjentów, byleby tylko nie umarli na oddziale .

Kuriozalna jest sytuacja kolejek do zabiegów, bo ktoś wyznacza pacjentowi termin operacji za kilka miesięcy ( a czasem lat), ale jak się ma pieniądze, to ten sam specjalista, który często pracuje po południu w prywatnej klinice jest w stanie w tej właśnie klinice dokonać zabiegu nawet po kilku dniach od zgłoszenia, a w przypadku komplikacji pooperacyjnych już znajdzie miejsce w bezplatnym szpitalu NFZ na przyjęcie tego właśnie pacjenta z kliniki.

Często słyszymy, że w szpitalach brakuje krwi dla chorych i wtedy Polacy ofiarnie oddają bezpłatnie własną krew .

Bardzo niewiele się głośno mówi o handlu krwią oraz szpikiem kostnym i o tym ile tej polskiej krwi trafia do klinik zagranicznych.

Gdyby nie powstające z ofiarności ludzkiej hospicja, inicjatywy typu "Świąteczna paczka", Parafialne Zespoły Charytatywne, "Caritas Polska", PCK, harcerze, Oazy , WOŚP, prywatne fundacje i wszelkie inicjatywy dobroczynne, to w Polsce zamarzałoby w zimie jeszcze więcej bezdomnych i umierało nagle w opuszczeniu jeszcze wiecej przewlekle chorych.

W Polsce brakuje leków, sprzętu medycznego i pieniędzy na zabiegi operacyjne, natomiast nasz rząd nie oszczędzał pieniędzy na budowę szpitali w Iraku i w Afganistanie, ani na kosztowną wojnę w Azji .

Koalicja PO-PSL gra po prostu w innej orkiestrze, którą trzeba nazwać Wielką Orkiestrą Rządowej Niemocy !

Rajmund Pollak


2011-01-10 | Dodaj komentarz
(brak komentarzy)
Komentarzy (0)

Wcale nie jest mi żal O.F.E.

  

Szkoda łez na O.F.E. Tagi: O.F.E. | dziennikarze polityczni | kalkulator | prowizja | składka | wtórny analfabetyzm z matematyki | ZUS

Mamy kolejny sztuczny lament nad funduszami, które już dawno ktoś powinien rozliczyć !

Z moich analiz wynika, że każdy kto przystąpił do tzw. II-go filaru funduszy emerytalnych może śmiało stwierdzić, że : ..." Czy się stoi, czy się leży, to prowizja się należy " ! Prowizje otwartych funduszy emerytalnych nie zależą bowiem w żaden sposób od efektów jakie osiągają obracając środkami pochodzącymi z wpłacanych składek.

Wadą obowiązującej ustawy jest również to , że młodzi pracownicy nie mają wyboru i muszą przystępować do któregoś z zarejestrowanych OFE, bo jak nie, to i tak ktoś im wylosuje komu mają odprowadzać dodatkowe składki i dodatkowe prowizje.

Wrzawa medialna, którą teraz mamy, wynika z boleśnie prostego faktu, że większość dziennikarzy (zwłaszcza w mediach publicznych)w Polsce bardzo słabo zna matematykę na poziomie szkoły średniej! Wystarczy sięgnąć po artykuły archiwalne, aby znaleźć nazwiska dziennikarzy również z mediów prywatnych, którzy ostro potępiali przywrócenie obowiązkowej matury z matematyki !

Zamiast zajmować czas antenowy bezowocnymi dyskusjami i marnować tony papieru na pisanie artykułów na temat groźby katastrofy z powodu.... mniejszych dochodów z prowizji ze składek emerytalnych płynących do II filaru, wystarczy wziąć kalkulator do ręki i dokonać prostych obliczeń .

Przepraszam tych czytelników, którzy znają podstawy matematyki, że poniżej zanudzę nieco, najprostszymi pojęciami, ale niestety w elitach dziennikarzy, zajmujących się polityką, doszło już niemal do wtórnego analfabetyzmu z matematyki.

Po pierwsze ( primo ) :

- Każda składka emerytalna odprowadzana do O.F.E. jest pomniejszana o prowizję za... obracanie naszymi pieniędzmi. (Warto zaznaczyć, że ta część składki , która idzie do ZUS nie jest pomniejszana o żadną prowizję !) Zatem każdy w II-filarze już na starcie traci część swoich własnych pieniędzy na prowizje, która w żaden sposób nie jest zależna od efektów działania danego, otwartego funduszu emerytalnego.

Po drugie ( secondo ) :

- Otwarte fundusze emerytalne ( wg. oficjalnego pisma jakie otrzymałem) w Polsce za okres ostatnich 36 miesięcy osiągnęły średnią ważoną stopę zwrotu 3,36 % , natomiast jeden z najlepszych w rankingu uzyskał za ten sam okres ( od 28.09.2007r do 30.09.2010 roku) średnią ważoną stopę zwrotu 5,224%.

Biorąc pod uwagę fakt, że prowizja jaką pobrał Otwarty Fundusz Emerytalny wyniosła 7%, wnioski nasuwają się same.

Dla dziennikarzy politycznych, którzy bronią dotychczasowych praktyk i aktualnej ustawy, mam proste zadanie na poziomie pierwszej klasy gimnazjum :

Pracownik przekazał 100 zł do O.F.E. i z tej kwoty potrącono mu 7% prowizji, natomiast za inne 100 zł wykupił 36 miesięczną obligację NBP oprocentowaną 7% w stosunku rocznym .

Pytanie brzmi :

Ile będzie miał ten pracownik po upływie trzech lat z tych 100 zł na osobistym koncie O.F.E. przy 3,36% średniej ważonej stopie zwrotu, a ile otrzyma w kasie NBP po tym samym czasie, przedstawiając obligację, którą nabył za 100zł do wykupu ?

Dziennikarz, który jako pierwszy, prawidłowo rozwiąże to zadanie, otrzyma ode mnie w nagrodę książkę pt.: "Siła przebicia" .

Wyraziłem zgodę, aby Redakcja Newsweek Polska opublikowała ten artykuł w wersji papierowej aby dziennikarze, którzy nie zaglądają do internetu mieli również możliwość udowodnić swoją wiedzę z matematyki.

Poza tym rozwiązanie tego prostego zadania pomoże zrozumieć wielu politykom, na czym polega prawdziwy problem z O.F.E.

Uwaga !

Proszę do mnie w tej sprawie nie dzwonić, bo nie będę podpowiadał jakie jest prawidłowe rozwiązanie !

Rajmund Pollak

2011-01-04 | Dodaj komentarz
(brak komentarzy)

Informacje:


Jestem rodowitym bielszczaninem i nie wyobrażam sobie przyszłości w innym regionie niż Podbeskidzie . Nie zważam na kierunki wiejących wiatrów. Staram się demaskować obłudę i zakłamanie. Z zawodu jestem inżynierem mechanikiem, a ponadto ukończyłem podypl. stud. handlu zagranicznego na A.E. we Wrocławiu. Poza tym zdałem egzaminy państwowe z języka francuskiego i niemieckiego. Ukonczyłem również kurs pierwszego stopnia języka włoskiego. Prawdziwych przyjaciół mam kilkanaścioro i to jest największe bogactwo jakie sobie cenię. Napisałem jedną powieść pt.: "Siła przebicia", a druga jest już po korekcie polonistycznej i być może będzie wydana w 2012 roku. Lubię zwiedzać muzea, a zwłaszcza galerie malarstwa. Interesuję się kulturą i sztuką Chin. W lipcu 2010 roku ukończyłem intensywny kurs języka chińskiego na poziomie podstawowym.Uważam , że ważne są tylko te słowa , które mają pokrycie w czynach lub w zdarzeniach .

Archiwum:


2019
» listopad (1)
» maj (1)
» kwiecień (1)

2018
» październik (1)
» czerwiec (1)

2017
» czerwiec (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2016
» grudzień (2)
» listopad (2)
» październik (3)
» wrzesień (4)
» sierpień (4)
» lipiec (5)
» czerwiec (6)
» maj (3)
» kwiecień (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2015
» grudzień (1)
» listopad (3)
» wrzesień (3)
» lipiec (3)
» czerwiec (3)
» maj (5)
» kwiecień (2)
» marzec (4)
» luty (4)
» styczeń (3)

2014
» grudzień (6)
» listopad (6)
» październik (7)
» wrzesień (4)
» sierpień (6)
» lipiec (10)
» czerwiec (8)
» maj (9)
» kwiecień (9)
» marzec (8)
» luty (4)
» styczeń (5)

2013
» grudzień (3)
» listopad (1)
» wrzesień (5)
» sierpień (3)
» lipiec (6)
» czerwiec (6)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (7)
» luty (9)
» styczeń (8)

2012
» grudzień (11)
» listopad (8)
» październik (6)
» wrzesień (10)
» sierpień (8)
» lipiec (8)
» czerwiec (6)
» maj (9)
» kwiecień (5)
» marzec (6)
» luty (3)
» styczeń (5)

2011
» grudzień (12)
» listopad (8)
» październik (8)
» wrzesień (7)
» sierpień (10)
» lipiec (3)
» czerwiec (5)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (10)
» luty (7)
» styczeń (6)

2010
» grudzień (9)
» listopad (16)
» październik (10)
» wrzesień (8)
» sierpień (5)
» lipiec (8)
» czerwiec (8)
» maj (8)
» kwiecień (8)
» marzec (3)
» luty (6)
» styczeń (8)

2009
» grudzień (5)
» listopad (3)
» październik (4)

Ostatnie komentarze


[]
bbb
[Jaro]
Ciekawe co dziś o tym co sie dzieje w RP mówi P.Kosmowski
[Rajmund Pollak]
Książkę pt.: "Polacy wyklęci z FSM za komuny i podczas włoskiej inwazji" można zamówić w...

Ocena bloga:


Oceń blog:  1   2   3   4   5 

Reklama:


Statystyki bloga:


Wyświetleń: 533078
Newsów: 503
Komentarzy: 420
Ta strona kojarzona jest ze słowami:
Niepodległość Polski i Województwo Bielskie - oto jest zadanie ! , blog Bielsko, blogi Bielsko-Biała